Rehabilitacja jest dopasowana do indywidualnych potrzeb pacjenta. Specjalizujemy się w fizjoterapii pacjentów po operacjach ortopedycznych oraz urazach sportowych. Sportowcom uprawiającym sport wyczynowo oraz amatorsko zapewniana jest rehabilitacja specyficzna dla uprawianej dyscypliny.

Oferta rehabilitacyjna

Drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny (masaż limfatyczny) to zabieg mający na celu usprawnienie przepływu limfy w organizmie, a polegający na mechanicznym przepchnięciu zalegającej chłonki w kierunku węzłów chłonnych.

 • Drenaż limfatyczny ręczny:
  Nie masuje się węzłów chłonnych tylko ich okolice, wykonując ruchy przesuwające, przepychające i wyciskające. W trakcie zabiegu wykonuje się masaż grzbietu, klatki piersiowej, brzucha, kończyn dolnych i górnych, karku, głowy oraz twarzy. Drenaż każdej części ciała rozpoczyna się głaskaniem, a kończy wyciskaniem (wyjątek stanowi szyja i twarz) – zawsze wzdłuż naczyń limfatycznych albo w kierunku najbliższych węzłów chłonnych.
 • Drenaż Limfatyczny mechaniczny (BOA):
  Zabieg wykonujemy przy użyciu presora działającego na zasadzie pneumatycznego masażu uciskowego. Aparat wyposażony jest w specjalny kombinezon z napełnianymi sekwencyjnie komorami. W zależności czy jest to zabieg samodzielny czy wspomagający inne zabiegi, trwa 20 lub 40 min. Zabieg jest przyjemny i relaksujący.

Masaż leczniczy

Masaż leczniczy jest masażem łączącym techniki masażu klasycznego, masażu tkanek głębokich, masażu funkcyjnego i poprzecznego, które są dobierane indywidualnie w zależności od problemu pacjenta. Masaż ten oddziałuje na skórę, tkankę podskórną, mięśnie, stawy i więzadła, wpływa także na układ krążenia, układ nerwowy, układ hormonalny oraz pośrednio na pracę narządów wewnętrznych. Łagodzi napięcia i bóle mięśniowe, odżywia skórę, zwiększa elastyczność i sprężystość mięśni. Masaż ten leczy i zapobiega wielu chorobom.

Masaż leczniczy kręgosłupa i pleców obejmuje masaż całego kręgosłupa, mięśni pleców, mięśni karku i mięśni szyi. Masaż kręgosłupa powoduje rozluźnienie mięśni przykręgosłupowych i przywrócenie ich prawidłowego napięcia, dzięki czemu utrzymują kręgosłup w prawidłowej pozycji i zapobiegają jego skrzywieniom. Podczas masażu kręgosłupa pobudzone zostają również punkty bioaktywne. Regularne serie masaży kręgosłupa, pleców i karku sprawiają, iż można osiągnąć znaczną poprawę zdrowia lub wręcz całkowite wyleczenie. W przypadku drobnej kontuzji czy krótkotrwałego bólu masaż klasyczny może być wykonywany jednostkowo, tzn. 1-3 razy w tygodniu, aż do ustąpienia bólu. Natomiast w przypadku stanów zapalnych, przewlekłych schorzeń oraz rehabilitacji masaż klasyczny o charakterze leczniczym powinien być wykonany w serii, bo tylko wtedy można oczekiwać optymalnego działania leczniczego. Podstawowa seria masażu klasycznego o charakterze leczniczym składa się z 10 zabiegów, wykonywanych codziennie lub co 2-3 dni.

Światłolecznictwo

Światłolecznictwo jest działem fizykoterapii, w którym wykorzystuje się promieniowanie podczerwone, widzialne oraz nadfioletowe. Do światłolecznictwa zalicza się również wykorzystanie do celów leczniczych promieniowania słonecznego czyli helioterapię. Promieniowanie podczerwone i nadfioletowe jest niewidzialnym rodzajem promieniowania elektromagnetycznego.

Lampa sollux

Wskazania do laseroterapii są bardzo liczne. Laseroterapia wykorzystywana jest między innymi w przypadku problemów dermatologicznych, po przebytych urazach, w dolegliwościach bólowych, medycynie estetycznej czy podologii. Wskazaniami do laseroterapii są ponadto stopa cukrzycowa, półpasiec czy choroby naczyń żylnych oraz wiele innych.

Krioterapia

Krioterapia miejscowa wykazuje szerokie spektrum zastosowań. I właśnie między innymi z tego powodu cieszy się ogromną popularnością.

Zabiegi pozwalają na:

 • Obniżenie temperatury tkanek organizmu.
 • Nasilenie procesów przemiany materii.
 • Zmniejszenie dolegliwości bólowych.
 • Zahamowanie procesów zapalnych.
 • Zmiany napięcia mięśni.

Kinezyterapia

Kinezyterapia należy do jednej z metod fizjoterapii. Polega na leczeniu ruchem i dlatego kinezyterapia jest określana jako gimnastyka lecznicza lub ćwiczenia usprawniające. W kinezyterapii najważniejszy jest ruch, traktowany jako środek leczniczy wpływający na cały organizm. Kinezyterapia skupia się na maksymalnym usunięciu niesprawności fizycznej.

Terapia indywidualna

Indywidualna praca z pacjentem obejmuje leczenie dysfunkcji poprzez dobór odpowiedniej specjalistycznej terapii fizjoterapeutycznej, ukierunkowanej ściśle na problem funkcjonalny pacjenta. Nadrzędnym celem podejścia indywidualnego jest likwidacja istniejącego problemu i przywrócenie, jak największej sprawności i niezależności w życiu codziennym.

INDIBA active

INDIBA active to unikalna, opatentowana technologia polegająca na doprowadzaniu do tkanek i komórek termicznego i nietermicznego prądu za pomocą elektrod. Doświadczenie INDIBA w technologii medycznej opartej na falach radiowych częstotliwości 448 kHz daje znakomite rezultaty, takie jak: szybsze zdrowienie tkanek, redukcja bólu, powrót do aktywności. Termiczne i nietermiczne działanie technologii INDIBA activ połączone z dynamicznymi umiejętnościami manualnymi terapeutów wyzwala wewnętrzne zdolności organizmu do odbudowy (regeneracji) zniszczonych komórek. Terapia INDIBA activ sprawdza się w medycynie sportowej, fizjoterapii i rehabilitacji przy urazach i w stanach bólu chronicznego.